Gospodarstwo

nasze GOSPODARSTWO

Trochę o nas.. Znajdujemy się na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu jezior, lasów i łąk. Gospodarstwo liczy sobie 1,5 ha, gwarantując Wam możliwość wypoczynku i swobody. Do Waszej dyspozycji oddajemy cztery pokoje dwuosobowe z łazienkami oraz część wspólną. Do tego ogród, gdzie odpoczniecie na leżakach, rozpalicie ognisko lub grill, skorzystacie z gorącej bani czy sauny. Z rana zapraszamy na przepyszne śniadanie.

wszyscy DOMOWNICY

Kasia i Michał, Kaja i Kordian – czyli my. Znaleźliśmy to niezwykle urokliwe miejsce na ziemi przypadkiem i tak już tu zostaliśmy! Gospodarstwo to nasz Dom.
Mieszkają z nami również nasze zwierzęta:  cudowne przytulaśne kotki: Lord Szarutek i Bubel oraz piesek Lusia.

nasza DOKTRYNA

Stare Gospodarstwo – tu możesz potęgować swoją radość i czerpać przyjemność z  obcowania z naturą.
Kontakt z przyrodą umożliwia nam żyć wolniej i uważniej.
Bliskość z naturą, dobre jedzenie i dobra muzyka, to to co lubimy najbardziej !

 

kaszuby PIERSZCZEWKO

Pierszczewko to piękna wieś w Kaszubskim Parku Krajobrazowym oraz na terenie Szwajcarii Kaszubskiej. W pobliżu dwóch jezior należących do Kółka Raduńskiego: Jezioro Patulskie oraz Jezioro Ostrzyckie. Miejsce nie przesiąknięte nowoczesnością, zachowało swój dawny, naturalny czar.
W pobliskich miejscowościach znajdują się sklep i restauracje. W regionie jest bardzo dużo atrakcji letnich i zimowych – więcej informacji znajdziecie w zakładce „czas wolny”

historia GOSPODARSTWA

Gospodarstwo jest już na mapach XIIIw, samo Pierszczewko widnieje w zapiskach od 1284 roku, kiedy to Mestwin nadał te ziemie swej ciotce Gertrudzie (taki suchy fakt 🙂 ). Część obecnych budynków powstała już na przełomie XVIII i XIXw. W skład gospodarstwa wchodzą: dom, chlew, obora, stodoła, budynek gospodarczy. Najstarszym budynkiem zachowanym z tamtych czasów jest stodoła, która należy do zabytkowych i datuje się ją na XVIII wiek. Reszta budynków w wyniku upływu czasu, wojny, pożarów była modernizowana jednak posiada w większości historyczne i zabytkowe elementy.