Gospodarstwo

nasze GOSPODARSTWO

Trochę o nas.. Znajdujemy się na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu jezior, lasów i łąk. Gospodarstwo liczy sobie 1,5 ha, gwarantując Wam możliwość wypoczynku i swobody. Do Waszej dyspozycji oddajemy cztery pokoje dwuosobowe z łazienkami oraz część wspólną. Do tego ogród, gdzie odpoczniecie na leżakach, rozpalicie ognisko lub grill, skorzystacie z gorącej bani czy sauny. Z rana zapraszamy na przepyszne śniadanie.

wszyscy DOMOWNICY

Kasia i Michał – czyli my.. Znaleźliśmy to niezwykle urokliwe miejsce na ziemi przypadkiem i tak już tu zostaliśmy! Gospodarstwo to nasz Dom.
Mieszkają z nami również nasze zwierzęta: kury z kogutem Stefanem , cudowne przytulaśne kotki i piesek.

nasza DOKTRYNA

Stare Gospodarstwo – dom, w którym wyznajemy hedonizm.
Najważniejsze w życiu jest szczęście i przyjemność,
unikamy przykrości i cierpienia – szkoda na nie czasu!
Bliskość z naturą, miłe spędzanie życia i dobre jedzenie to to co lubimy najbardziej !

kaszuby PIERSZCZEWKO

Pierszczewko to piękna wieś w Kaszubskim Parku Krajobrazowym oraz na terenie Szwajcarii Kaszubskiej. W pobliżu dwóch jezior należących do Kółka Raduńskiego: Jezioro Patulskie oraz Jezioro Ostrzyckie. Miejsce nie przesiąknięte nowoczesnością, zachowało swój dawny, naturalny czar.
W pobliskich miejscowościach znajdują się sklep i restauracje. W regionie jest bardzo dużo atrakcji letnich i zimowych – więcej informacji znajdziecie w zakładce „czas wolny”

historia GOSPODARSTWA

Gospodarstwo jest już na mapach XIIIw, samo Pierszczewko widnieje w zapiskach od 1284 roku, kiedy to Mestwin nadał te ziemie swej ciotce Gertrudzie (taki suchy fakt 🙂 ). Część obecnych budynków powstała już na przełomie XVIII i XIXw. W skład gospodarstwa wchodzą: dom, chlew, obora, stodoła, budynek gospodarczy. Najstarszym budynkiem zachowanym z tamtych czasów jest stodoła, która należy do zabytkowych i datuje się ją na XVIII wiek. Reszta budynków w wyniku upływu czasu, wojny, pożarów była modernizowana jednak posiada w większości historyczne i zabytkowe elementy.